Jako koza petrželi

20.04.2014 09:14

     Rozumíte všemu? Já tedy ne. V mnoha situacích se nevyznám a je tolik témat, ke kterým nemám co říct. Nikdy jsem z toho ale vědu nedělala. Co vím, to vím, a co nevím, to časem zjistím, nebo se bez toho obejdu. Lidé ale někdy používají výrazy, kterým vlastně sami nerozumí. Ale znáte to - třísku v oku druhého vidíme, ale kládu ve svém vlastním ne. Jednou jsem si sama naběhla. Bavím se takhle s kamarádem a ten mi nadšeně vysvětluje problematiku, kterou se zabývá, ale já o ní nevím ani ťuk.

"Chápeš to?" ptá se mě po chvíli.
Já s těmi nejlepšími úmysly odpovím: "Prosím tě, vždyť tomu rozumím jako koza petrželi."
     Když jsem nad tím ale později přemýšlela, začala mi vrtat hlavou jedna věc. Rozumí koza petrželi? Je to zelené, roste to na zahradě. Laik by neviděl důvod, proč by koza neměla jíst zrovna petržel. Naštěstí žiju v době, kdy máme tolik informací na dosah a stačí jen se pro ně natáhnout. A tak jsem na pomoc přizvala strejdu Googla. Ten ví téměř všechno ;). Dobrá zpráva pro mě i vás je, že ví taky, jak je to s kozou a petrželí. 
     Koza petržel n e ž e r e. Jen ji zmerčí, obloukem se jí vyhne. Aha. Dobré vědět. Je lepší být si jistá v kramflecích a nepapouškovat jen, co slyším z úst druhých. Dnes můžu hrdě říct, že mé přírodovědné znalosti jsou začně rozšířeny díky jednomu citátu, který jsem jen tak plácla do větru. Je to ovšem takový vykřičník, který se rozblikal. Nepoužívat něco, čemu nerozumím a přemýšlet nad tím, co říkám.